(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw serie 1 (Nr 5330618)

Bmw serie 1

Marka i model:

Bmw serie 1

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

12

Dystans: 404.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Badajoz

26 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

28 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.