(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW serie 3 (Nr 4588257)

BMW serie 3

Marka i model:

BMW e21

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3554.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

1 sie 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Grand-Est, Strasburg

23 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.