(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW serii 3 E91 2009 r. (Nr 5587327)

Marka i model:

BMW E91 320d 2009 r.

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 888.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Lüdersfeld

Od 12 gru 2019 do 17 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 11 gru 2019 do 17 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.