Bmw ******* x 1, Bmw******* x 1 (Nr 7598386)

Bmw ******* x 1, Bmw******* x 1
Waga
Sztuk
Bmw 320 2004
Długość
500 cm
Szerokość
350 cm
Wysokość
300 cm
700 kg
1
Sprawny*:
Tak
Bmw320 2004
Długość
700 cm
ok.
700 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1400 kg
Dystans
8974 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

19 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Pakistan, Sindh, Karaczi

15 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.