(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW X1 (Nr 5789134)

Marka i model:

BMW X1

Waga w kg (łączna):

1550

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1036.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Pilsting

Od 28 sty 2020 do 30 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Drohobyczka

Od 29 sty 2020 do 31 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.