(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW X1 (Nr 6481730)

BMW X1
Waga Sztuk:
BMW X1 E84 [restyling] (2012 - 2015) Crossover
Długość
448 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
154 cm
ok. 1795 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1795 kg
Dystans: 3695 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Malezja, Sabah, Kota Kinabalu

Od 10 wrz 2020 do 12 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Malezja, Selangor, Sepang

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.