(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW X1 z Niemiec (BITBURG) do Polski (Nr 4040474)

Marka i model:

BMW X1 2015

Waga w kg (łączna):

1505.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 979.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Bitburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Żabinek

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.