(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 11:06

bmw x3

(Nr 2330636)
bmw x3

Marka i model:

bmw x3

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1170.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Monachium, 81829, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ostrów Mazowiecka, Polska

Termin elastyczny