(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW X3 (Nr 5528667)

Marka i model:

BMW X3

Waga w kg (łączna):

1750.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1560.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Brescia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ostrołęka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.