BMW X3 (Nr 7516756)

BMW X3
Waga
Sztuk
BMW X3 E83 [restyling] (2006 - 2010) Crossover
Długość
456 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1840 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1840 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Jaén

Od 15 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Saskatchewan, Regina

Od 1 sie 2021 do 15 sie 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.