(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 16:44

bmw x5 (Nr 3007040)

bmw x5

Marka i model:

BMW x 5

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1303.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Werona, Włochy

Od 29 lip 2018 do 31 lip 2018

Adres i termin dostawy

Ropczyce, 39-100, Polska

Od 1 sie 2018 do 18 sie 2018