(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw X5 (Nr 4759516)

Bmw X5

Marka i model:

Bmw X5

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 7359.00 km

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.