(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW X5 (Nr 5343142)

Marka i model:

BMW X5

Waga w kg (łączna):

22000

Budżet zlecenia [€]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Meksyk, Meksyk

Od 25 maj 2020 do 29 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Wörrstadt

Od 23 cze 2020 do 30 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.