(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW X5 (Nr 5537230)

Marka i model:

BMW X5

Waga w kg (łączna):

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2440.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

30 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västra Götaland, Goteborg

4 maj 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.