BMW X5 (Nr 6318848)

BMW X5

Marka i model:

BMW X5

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [€]:

650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1970.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

8 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.