BMW X5 2019 (Nr 6153373)

BMW X5 2019

Marka i model:

BMW X5 Baujahr 2019

Waga w kg (łączna):

2510

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4974.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Arabia Saudyjska, Rijad, Rijad

31 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.