(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW X6 (Nr 5662615)

BMW X6

Marka i model:

BMW X6

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2254.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

18 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Girona

25 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.