bmwk1300gt (Nr 7291387)

bmwk1300gt
Waga
Sztuk
bmwk1300gt
Długość
250 cm
280 kg
1
Łączna waga:
280 kg
Dystans
1519 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Norfolk, Norwich

Od 28 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Tarnowskie Góry

8 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Należycie umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.