Boots Rumpf (Nr 5574367)

Długość [m]:

6.80

Szerokość [m]:

2.65

Wysokość [m]:

1.40

Waga w kg (łączna):

400.00

Dystans: 2665.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Chojnice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας Και Ιονίου, Ναύπλιο

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi motorowych

Koszt transportu łodzi z silnikiem uzależniony jest przede wszystkim od gabarytu i ciężaru łodzi, jak również od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Cena transportu małej łodzi motorowej to 1,20 złotych za kilometr. Jednakże cena przewozu większej łodzi motorowej lub dużego jachtu to średnio 2,50 do 3 złotych za kilometr. Koszt przewozu niewielkich, lekkich łodzi dla wędkarzy zaczyna się nawet od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt niecałe 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, przetransportowanie łodzi o ciężarze całkowitym 200 kilogramów na odcinku z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) cena wyniosła 649 zł, zatem 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o ciężarze 350 kg na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 km) zapłacono 550 złotych, czyli 2,30 zł/km.

Przy przewozie jachtu o wadze prawie 700 kg na odcinku Bourne (Anglia) – Nowa Sól (1462 kilometry) cena wyniosła 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Przed wyceną transportu łodzi należy sprawdzić, czy gabaryty podane przez producenta to realne wielkości łodzi. Długość liczy się od środka rufy do końca dziobu, za to szerokość wskazuje punt, w jakim łódź motorowa jest najszersza.

Procedury

Przy transporcie łodzi zaleca się wybór mało uczęszczanych tras i omijanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu drogowego. Masa zestawu nie powinna przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie przewoźnika obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź ma być transportowana drogą morską, konieczne jest posiadanie dokumentów uprawniających do pływania. Należy poinformować firmę transportową, czy łajba jest ubezpieczona, jak również czy posiadają w łodzi środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.