(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

bordel colin (Nr 5877059)

bordel colin

Waga w kg (łączna):

23

Dystans: 986.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mannheim

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeżeli posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.