(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Brama 5,60m (Nr 6926000)

Długość [m]:

5.60

Szerokość [m]:

0.1

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

300

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 96.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Olesno

Od 30 lis 2020 do 1 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Limanowa

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Transport różnych ładunków

Koszt przewozu ładunków bywa uzależniony od wielkości towaru, daty przewozu oraz odległości pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Klasyfikacje ładunków

Transport towarów dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - stanowią platformę, na której układa się nieduże przedmioty lub paczki. Najpopularniejszym typem palety są palety euro. Na nich najczęściej przewozi się artykuły spożywcze, szkło, materiały budowlane (takie jak terakota, panele itd.), drzwi jak także materiały chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to transport towaru, który musi być przewożony samochodem ciężarowym oraz zajmuje zaledwie fragment przestrzeni ładunkowej. Do tego typu transportu stosuje się ciągniki siodłowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL dotyczy transportu towaru, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Do tego typu przewozu korzysta się z różnego rodzaju samochody ciężarowe.

Kontenery – Przewóz pewnych towarów wymaga użycia kontenera – przede wszystkim przy przewozie ładunków w postaci płynu i towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można również transportować drobnicę w paczkach – workach, kartonach itp. W pojemnikach metalowych zdarza się również transport palet.

Wywrotka – służy do przewozu ładunków w postaci płynu i kawałkowych – można rozpoznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przechylonej w tył lub na bok.

Pozostałe ładunki – towary, które nie zaliczają się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do ładunków innych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia odnoszące się do przewozu rusztowania czy transportu okien.