Brama do prywatnego domu (Nr 6461288)

Brama do prywatnego domu

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

4

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Folia

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1958.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

Od 15 paź 2020 do 30 paź 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Bretagne, Rennes

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przetransportowania mały ładunek, który nie potrzebuje użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga wykorzystania całej powierzchni, wtedy wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest właściwe. 


Do samochodów ciężarowych używanych w przewozie LTL zalicza się samochody, których ciężar przewyższa 3,5 t. i pozostałe samochody spełniające wymagania ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki w wersji: firanka oraz furgon. Typ ciężarówki powinien być dostosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i wielkość. Należy również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, należy opisać ładunek. Kluczowa bywa również informacja w temacie usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy również załadunek i rozładunek. Kluczowy jest także czas zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zwykle paczki z odzieżą, paczki, meble, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.