brama wjazdowa przesuwna (Nr 8050181)

brama wjazdowa przesuwna
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
brama wjazdowa przesuwna
600 x 10 x 150 cm
200 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
200 kg
Dystans
365 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Koszuty

5 lis 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Minkowice

8 lis 2021


Zadaj pytanie

Transport innych ładunków

Transport innych towarów

Koszt przewozu pozostałych ładunków bywa uzależniony od rozmiaru towaru, terminu transportu jak również od dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Grupowanie ładunków

Przewóz towarów dzielimy na podkategorie takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, pojemniki metalowe oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - stanowią podstawę, na której ustawia się nieduże przedmioty lub pakunki. Najpopularniejszym gatunkiem palety są palety euro. Na nich zazwyczaj transportuje się meble, paczki, produkty budowlane (np., farby, kamień itd.), okna jak również towary chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz ładunku, który musi być przewożony samochodem ciężarowym oraz zajmuje tylko część przestrzeni do załadunku. Do tego typu przewozu używa się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL dotyczy przewozu towaru, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Do takiego rodzaju transportu korzysta się z różnego typu samochody ciężarowe.

Pojemniki metalowe – Transport pewnych ładunków może wymagać kontenera – szczególnie w przypadku transportu towarów płynnych oraz towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można także transportować towary drobne w paczkach – workach, pudełkach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – pomaga w transporcie materiałów płynnych i sypkich – można rozpoznać ją dzięki specyficznej skrzyni ładunkowej, przechylonej w tył lub na bok.

Inne ładunki – towary, które nie zaliczają się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do ładunków pozostałych. Znajdziemy tu m.in. zlecenia odnoszące się do przewozu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.