(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Pasażerowie Dodano: 2017-10-27 17:05

Brat z siostrą, 3 plecaki

(Nr 2119146)
Brat z siostrą, 3 plecaki

Dystans: 1065.00 km

Transport pasażerów

    Transport pasażerów może odbywać się samochodem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autobusem (pojazdem przystosowanym do przewozu więcej niż 9 osób. Firma zajmująca się przewozem pasażerów powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i należyte zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe ludzi, jak również (w przypadku transportów poza terytorium Polski) – dokumenty na międzynarodowy transport osób.

Koszt przewozu ludzi

    Koszt przewozu ludzi uzależniony jest przede wszystkim od długości trasy podróży, jak również od ilości ludzi oraz wagi i wielkości bagażu, który ze sobą zabierają podróżni. Przewoźnikowi w wyczerpującej wycenie transportu ludzi, pomoże posiadanie informacji w temacie ilości walizek lub toreb jak również innych transportowanych przedmiotów – wypadałoby podać informację o dokładnej wadze i o wymiarach każdej sztuki bagażu. W momencie, kiedy nie znasz dokładnych informacji o bagażu, określ ich wartość i zawiadom o tym firmę przewozową, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

    Wyznaczając kurs podróży dobrze jest napisać precyzyjne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w momencie, gdy część pasażerów odbywa swoją podróż do innego miejsca docelowego, należy powiedzieć o tym przewoźnikowi zawczasu, tak żeby mógł odpowiednio zaplanować trasę.

    Na przykład, za transport podróżnego wspólnie z walizkami na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) wydano 400 PLN. Za przewóz pasażerki wspólnie z pupilem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina kosztował 550 PLN. Przewóz podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) łączył się z kosztem 250 złotych.

Adres i termin nadania

Zagrzeb, Chorwacja

27 paź 2017

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny