(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Brilliance BS4 (Nr 5684490)

Marka i model:

Brilliance BS4

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 315.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Drezno

Od 1 lut 2020 do 8 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Norymberga

Od 10 lut 2020 do 16 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.