Brixton BX 125 (Nr 6853687)

Brixton BX 125
Waga
Sztuk
Brixton BX 125
Długość
202 cm
134 kg
1
Łączna waga:
134 kg
Dystans
2039 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 1 lip 2021 do 8 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.