(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Brona Talerzowa (Nr 5680562)

Marka i model:

Brona Talerzowa

Długość [m]:

45000

Szerokość [m]:

25000

Wysokość [m]:

2000

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [zł]:

900

Dystans: 511.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Zalesie Wielkie

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Opacionka

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn rolniczych zazwyczaj bywa przewozem ponadgabarytowym. Do maszyn rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkie pojazdy rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mogą zwyczajnie jeździć po jezdniach, gdyż ich rozmiar przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak również w Europie. Kłopot stanowić może również nacisk osi maszyn uprawnych, który przewyższa standardy dozwolone dla większości szos.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych zazwyczaj wykorzystuje się naczepy typu semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych powinni posiadać stosownie dopasowanymi lawetami, jakie potrafią przetransportować pojazdy rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przewyższa dozwolone standardy wymiarami lub wagą, potrzebne jest dostanie specjalnego zezwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu ciągników uprawnych

Koszt transportu urządzenia uprawnego jest związana od wielkości, ciężaru i stanu urządzenia. Na koszt przewozu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być jeszcze termin transportu.