(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Buell xb9 (Nr 5595895)

Marka i model:

Buell xb9

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1831.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Devon, Kingsbridge

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Ogorzeliny

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.