Buell XB9 (Nr 6245704)

Buell XB9

Marka i model:

Buell xb9

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Australia, Nowa Południowa Walia, Sydney

15 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.