(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-25 18:50

Buldog francuski

(Nr 2321148)
Buldog francuski

Waga w kg (łączna):

8.00

Dystans: 1674.00 km

Transport zwierząt

    Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

    Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można transportować autem, kiedy mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Bydgoszcz, Polska

28 lut 2018

Adres i termin dostawy

City of Nottingham, Wielka Brytania

Termin elastyczny