(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Buldog francuski szczeniak (Nr 6710340)

Buldog francuski szczeniak

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 1635.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

20 gru 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani zranione. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, gdy mamy należyty transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.