(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 13:54

C 4 grand Picasso

(Nr 2341868)
C 4 grand Picasso

Marka i model:

C 4 grand Picasso

Waga w kg (łączna):

2500.00

Dystans: 1267.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kolonia, 50667-51149, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Termin elastyczny