Cagiva Raptor 125 (Nr 7980712)

Waga
Sztuk
Cagiva Raptor 125
Długość
198 cm
125 kg
1
Łączna waga:
125 kg
Dystans
1974 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Od 29 paź 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Arévalo

Od 30 lis 2021 do 5 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.