(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 16:48

Car

(Nr 2332200)
Car

Marka i model:

Mitsubishi Colt

Waga w kg (łączna):

1000.00

Dystans: 428.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Birmingham, B35, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holly Close, Threemilestone, TR3 6TX, Wielka Brytania

Termin elastyczny