(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 15:11

Car (Nr 2401440)

Car

Marka i model:

VW Golf

Waga w kg (łączna):

1050.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2662.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Wuppertal, 42285, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ateny, 10431, Grecja

Termin elastyczny