(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 16:05

Car

(Nr 2401604)
Car

Marka i model:

Mercedes

Waga w kg (łączna):

1200.00

Dystans: 2477.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Monachium, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kadyks, Hiszpania

Termin elastyczny