(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 10:47

Car

(Nr 2640620)
Car

Marka i model:

Mercedes E 200

Waga w kg (łączna):

1860.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2699.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Kungälv, 44218, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warna, 9000, Bułgaria

Termin elastyczny