(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 17:40

Car (Nr 2750808)

Car

Marka i model:

BMW X5

Waga w kg (łączna):

2275.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1990.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Lisboa, Portugalia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Southampton, Wielka Brytania

Termin elastyczny