(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 18:15

Car (Nr 2750936)

Car

Marka i model:

Vw corrado

Waga w kg (łączna):

1250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1738.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Slough, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szydłowiec, 26-500, Polska

Termin elastyczny