(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 10:29

Car

(Nr 3004752)
Car

Marka i model:

2013 Hyundai Sonata

Waga w kg (łączna):

1250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 5662.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Manama, Bahrajn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kaiserslautern, Niemcy

Termin elastyczny