(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Car parts (Nr 6194164)

Car parts

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

7000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Dystans: 2323.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 24 cze 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli posiadamy do przetransportowania nieduży ładunek, który nie wymaga zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje użycia całej powierzchni, wówczas wzięcie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest prawidłowe. 


Do samochodów ciężarowych używanych w transporcie LTL kwalifikuje się auta, których waga przekracza 3,5 t. i pozostałe samochody spełniające wymagania ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki typu: firanka i furgon. Gatunek samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, istotne są jego parametry – waga i wymiary. Trzeba także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, należy opisać opakowanie. Kluczowa jest także informacja w sprawie usługi – czy obejmuje wyłącznie transport, czy również załadunek oraz rozładunek. Ważnym elementem może być także termin zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to z reguły paczki z odzieżą, paczki, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.