(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Carretera (Nr 7581746)

Carretera
Waga
Sztuk
Carretera
8 kg
1
Łączna waga:
8 kg
Dystans
805 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Ontígola

16 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, La Jonquera

30 kwi 2021


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowy jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu lub kupić pasujący karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać i usunąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się umieścić w osobnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki trzeba osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie warto zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wymiarów, a także daty realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.