(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

CASA DE 2 HABITACIONES (Nr 4747440)

CASA DE 2 HABITACIONES

Waga w kg (łączna):

350

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

2

Dystans: 479.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Riedstadt

26 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brema, Brema

27 wrz 2019


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie skomplikowanym oraz długotrwałym procesem, ale gdy odpowiednio ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych trudności.

            Na początek warto wykonać eliminację posiadanych przedmiotów. Jak czegoś od wielu lat nie używamy lub kiedy jest zepsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich rzeczy nadadzą się mocne pudła, które należy kupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który i tak wyrzuciłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo porozkładać ciężar, przykładowo podzielić książki na parę pakunków, aby bez wysiłku było je przenieść. Opisanie każdego kartonu ułatwi przy wypakowywaniu przedmiotów i urządzaniu się w nowym miejscu. Większe meble należy rozkręcić, aby przeciwdziałać uszkodzeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Jeśli mamy surowce chroniące, przykładowo jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej kruche rzeczy, a kiedy nie posiadamy folii, wówczas możemy wykorzystać pledy, pościel i zakleić zwyczajną taśmę samoprzylepną. Natomiast małe rzeczy owińmy w papier czy ręczniki nim umieścimy w kartonie.

            Zamawiając transport należy poinformować firmę przeprowadzkową o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, obecność windy, bądź problemy w dojeździe pod lokal. Dodatkowo należy powiedzieć, jeżeli występują szczególne wymogi odnoszące się do konkretnych rzeczy.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie dużo specjalistycznych firm transportowych proponuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz osłanianie twojego majątku.