(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-05-25 19:38

cat (Nr 2751132)

cat

Waga w kg (łączna):

5.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 2750.00 km

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, kiedy mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Stoke-on-Trent, Wielka Brytania

Od 29 maj 2018 do 2 cze 2018

Adres i termin dostawy

Sofia, Bułgaria

5 cze 2018