(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Cat (Nr 5690178)

Cat

Waga w kg (łączna):

3.4

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 2372.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

23 mar 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Braszów, Făgăraș

23 mar 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. Kiedy zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.