cat x 2 (Nr 8003778)

cat x 2
Waga
Sztuk
cat
3 kg
2
Łączna waga:
6 kg
Dystans
7441 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Oman, محافظة مسقط, Maskat

Od 1 lis 2021 do 5 lis 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 5 lis 2021 do 7 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeśli mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.