CB500F (Nr 6227013)

CB500F

Marka i model:

Honda CB500F

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 934.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 31 lip 2020 do 6 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.