(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-29 02:12

Cbr 125

(Nr 2121138)
Cbr 125

Marka i model:

Cbr

Waga w kg (łączna):

140.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 996.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko na pozór. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kordoba, Hiszpania

Od 31 paź 2017 do 3 lis 2017

Adres i termin dostawy

Ferrol, Hiszpania

3 lis 2017