(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Cbr 600 rr (Nr 4685200)

Marka i model:

Honda cbr 600rr

Waga w kg (łączna):

170.00

Budżet zlecenia [€]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

1 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Filipiny, Batangas, Batangas City

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.