Changan CS35 (Nr 7693133)

Changan CS35
Waga
Sztuk
Changan CS35 1 Gen. (2012 - 2020) Crossover
Długość
416 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1317 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1317 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Chile, Region Metropolitalny, Santiago

Od 1 lut 2022 do 26 lut 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.